top of page

לנקות את "הזגוגית" של החיים


 

ב 2011 עברנו לגור בבית הנוכחי. כשנכנסנו לבית לראשונה התלהבנו מחלון הסקיילייט Sky light הממוקם במרכז הבית.

( סקיילייט -חלון גג, תקרה או כיפת תאורה ושימושו העיקרי נועד לנצל את אור השמש בצורה מקסימלית לצורך תאורת הבית מאור שמש.) לסקיי לייט יש יתרונות רבים וגם חסרונות, אחד מהם הוא ניקיון החלון. הגישה לנקות אותו די בעייתית, במיוחד כשהוא נמצא בגובה של כ-6 מ'. כשרכשנו את הבית, לא הקדשתי את תשומת לבי לבעיה זו (לא שבגללה היינו מבטלים את הרכישה). הבית עבר שיפוץ מאסיבי, השיפוצניקים בנו פיגום במרכז הבית כדי להגיע לחלון, שעבר צביעה. כתוצאה משיפוץ הבית וצביעת החלון, הזגוגית כוסתה באבק, לכלוך וצבע. בסיום השיפוץ השיפוצניקים פירקו את הפיגום, לפני שהספקנו לנקות את הזכוכית, וכך יצא שנשארנו עם בית משופץ וזכוכית מלוכלכת. לא הייתה לנו אפשרות לנקות את הזכוכית מתוך הבית אלא רק מבחוץ. עם השנים שעברו להן הזגוגית המשיכה לצבור פיח, אבק ולכלוך....ובכל פעם שהבטתי למעלה לשמים, ראיתי רק לכלוך ולכן העדפתי לא להביט למעלה...וגם כשהשמש זרחה האור שחדר מבחוץ היה מעומעם. בכל פעם שניסיתי לברר על ניקוי החלון, הבנתי שהפרוצדורה מסובכת , כמו: להכניס סולם הידראולי -שממש לא בחשבון- יכול לסדוק את המרצפות, שוב בניית פיגום...רק המחשבה על זה גרמה לי לוותר על רעיון ניקוי החלון הפנימי. עד ש....בוקר אחד אחר שיעור ספורט ראיתי בחור שמנקה את החלונות הגבוהים של חדר הכושר. כמובן שניגשתי אליו, שיתפתי אותו בבעיה, אמר שתמיד יש פתרונות, ולשם כך עליו לבוא לבית לראות את החלון כדי לדעת מה הפתרון הנכון ועל סמך זה גם לתת הצעת מחיר. במהלך השיחה איתו...הלב שלי אמר לי שזה אדם מקצועי ואמין. ובו במקום קבעתי איתו לבוא אלינו עוד באותו יום. קבענו והוא בא. הוא בא בדיוק בשעה שקבענו, ולא רק זה, הוא גם התקשר כמה דק' קודם לעדכן שהוא בדרך. הבחור חזר על פתרונות הניקוי, שכבר ידענו ויחד עם זאת אמר, שיש עוד דרך לנקות באמצעות סולם גבוה, זו האפשרות שתוזיל לנו עלויות (לא להאמין שיש אנשים הגונים שחושבים על הכיס של הלקוח) ברור שסגרנו איתו עסקה. לאיש הזה קוראים ארז, גם מקצועי ובעיקר בנאדם ואמין! שבועיים לאחר מכן הוא הגיע עם כל הציוד....לא ידעתי שצריך כל-כך הרבה ציוד בשביל לנקות חלון :) בשש בבוקר התחיל במלאכת הניקוי....מהתבוננות בתהליך העבודה שלו הרגשתי שניקוי החלון עבורו זו כמו יצירת אומנות, הוא השקיע מחשבה, נזהר לא להרוס ולא ללכלך, היה מאוד אבל מאוד יסודי...והתעקש לנקות גרגרים שאני לא ראיתי.

ארז בזמן עבודה

אחרי מספר שעות של עבודה ראיתי את השמים בבהירות וחדות.

תוך כדי ניקוי והרבה שעות עבודה שבהן הבטתי בארז, הבנתי שזה בדיוק כמו בחיים. יש לנו הרבה אמונות ותפישות על איך החיים צריכים להתנהל? על איך אחרים צריכים להתנהל מולנו? מה יעשה אותנו מאושרים? וכשהעיניינים לא מתנהלים כמו שאנחנו רוצים המציאות נראית לנו מעורפלת, מטושטשת, "מלוכלכת", בדיוק כמו הזגוגית ואנחנו לא מצליחים לראות מעבר. לא מצליחים לראות מה חוסם. הזגוגית היא כמו התודעה שלנו, אם ננקה את האמונות המגבילות, שמסתירות ומטשטשות לנו את הראייה על החיים, נוכל לראות דברים שמעבר, ולגלות שהמציאות לא בדיוק כמו שחשבנו, לעיתים, היא הרבה יותר יפה ממה שאנחנו רואים בדרך כלל. למעשה, יש לנו נטייה להגביל את חיינו לא מאילוצי המציאות, אלא בגלל המחשבה שלנו שיש אילוצים של המציאות. אם נשכיל לנקות את המחשבות האלו, נראה את הדברים אחרת, ואולי (בטוח) יפים יותר.

לפני הניקוי

אחרי הניקוי

לסיכום

1. להאמין שלכל דבר יש פתרון- רק שלא כולם רואים אותו. 2. לדאוג לנקות מידי פעם את ה"זגוגית", שדרכה אנו מסתכלים על החיים, כי אחרת נראה את המציאות קודרת גם כשהשמש זורחת בחוץ. 3. למצוא את הבנאדם המתאים שיביא לכם את הפתרון. ארז אלוף בניקיון חלונות . ממליצה בחום!- ניתן להשיג אותו דרך האתר "בין הטיפות". אם אתם רוצים לנקות את האמונות שמגבילות אתכם בדיוק בשביל זה אני כאן 052-6933260. מאחלת לכם שמחה בלב תמיד! דורית


297 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page