top of page

6 הרגלים שחייבים להיפטר מהם כדי להיות במיטבך

עודכן: 22 בינו׳ 2023


 

כולם שואפים להיות במיטבם או להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם. אך למעשה, מעטים באמת מצליחים לעשות את זה. למה? כי אנחנו האויבים הכי גדולים של עצמנו כשמדובר בהשגת הצלחות, בהגשמת חלומות ובלחיות חיים מלאי תשוקה ומטרה. חלק מהאנשים אפילו מכשילים את עצמם מבלי להיות מודעים לכך, ויש מי שמודע להרס העצמי, אך חסרים לו הכלים ו / או הידע על מנת לשפר את המצב. על מנת, להיות במיטבך עליך להפסיק 6 הרגלים שפוגעים ביכולת שלך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך .

הרגל # 1 : להפסיק את הדיבור העצמי השלילי.

"אני לא יכולה להוריד את ה- 10 קילו." "אני כל כך טיפש, אני לא יכול לעשות את העבודה." "אני אראה מוזרה אם אני אנסה ללבוש את הבגד הזה." "אה, זה כלום" - כשאת מבטלת מחמאה שאת מקבלת.

משפטים אלו מאפיינים אנשים הסובלים מ"דיבור עצמי שלילי". דיבור עצמי הוא תהליך נורמלי שכולנו חווים, כאשר הדיבור העצמי שלילי וממלא את ראשנו ברעיונות שליליים, לא רציונליים ומכשילים, אז יש בעיה. ה"סיפור" שרץ אצלך בראש הוא פי מאה יותר גרוע מהסיפור שמתרחש בפועל בחיי היום-יום שלך. השתקת הקול הפנימי השלילי יתאפשר בשתי דרכים: 1.השתקת המבקר הפנימי השלילי- אפשר להתחיל על ידי הימנעות משימוש באוצר מילים שליליות, כגון: אף פעם, תמיד, לא יכול/ה, לא (ולעולם), אבל, אני צריכ/ה, אני לא אצליח וכו'. 2. הכנסת דברים חיוביים- להיות בהכרת תודה, על הדברים הפשוטים ו"המובנים מאליהם" בחייך, זה ידרוש ממך להסתכל על מה יש לך בחיים, ועל דברים חיוביים שיש באחרים- אין אדם שאין לו מעלות, וזה מוביל אותנו להרגל הבא.

הרגל # 2 : להפסיק לבקר ולשפוט אחרים. האם שמת לב באיזו מהירות אנשים נוטים לשפוט ולתייג אחרים מבלי להכירם ומבלי לחשוב על זה פעמיים?

ביקורת ושיפוט שלך את האחרים זו אנרגיה שלילית, וכדי להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך, עליך לבטל את האנרגיה השלילית היוצאת ממך כלפי האחר. ישנו חוק רוחני שאומר "דומה מושך דומה", לכן כאשר אנרגיה שלילית יוצאת מאיתנו על אחרים, האנרגיה השלילית תימשך אלינו בחזרה. הדרכים להימנע מביקורת ושיפוטיות:

א. להפסיק לשער השערות ולא להסיק מסקנות על האחר, במיוחד כאלו שלא מכירים. חשוב לדעת שתגובתו של האחר לא קשורה אליך או נגדך. יש ל"היכנס לנעליו" של האחר על מנת לראות את המצב מנקודת המבט שלו, ולהבין אותו. ב. להתמקד בדברים החיובים שיש באחר ולפרגן לו. אין אדם שאין לו מעלות. נסו למצוא אותם. ג. יש משפט של חז"ל שאומר: "בעקבות הלבבות ילכו המעשים, ובעקבות המעשים ילכו הלבבות". תתחילי במעשה של פרגון הלב ילך בעקבותיו. לגלות חביבות לאחר.

זכרו, אחרים לא אוהבים להיות ליד אנשים שמבקרים אותם כל הזמן, ולכן יש נטייה להתרחק מאנשים כאלו.

לעומתם, יש אנשים חביבים והם משיגים בחייהם רווחה נפשית הרבה יותר מאנשים אנוכיים ומרירים.


הרגל # 3 : להפסיק לפחד מכישלון. האם יש בך חשש ממה שאנשים אחרים חושבים עלייך? הפחד ממה יגידו, גורם לאנשים לחיות חיים של הימנעות, כי הם מפחדים לעשות ואז אולי להיכשל

הפחד "מה יגידו?" כש"כולם" יראו את הכישלון. חשוב להבין כי כישלון הוא חלק טבעי של החיים ואינו בא לבשר על סוף העולם ולא על היכולות שלנו..

אנשים מוצלחים מאוד, כגון: מייקל ג'ורדן, ריצ'רד ברנסון, וביל גייטס נכשלו כל הדרך להצלחה. לכישלונות יש ערך רב בהתפתחות שלך, מפני שהן מכילים למידות ותובנות רבות ערך, שיכולות לעזור לך להצליח בחיים.

אחת המחשבות שמעוררות פחד היא השאלה: "מה יהיה אם.....?"- ללא חיפוש אחר תשובות ופתרונות. מה יהיה אם אני לא אצליח? מה יהיה אם אכשל? וכו' ההתגברות שלך על הפחד מכישלון תתאפשר על ידי ניתוח כל התוצאות האפשריות ומציאת פתרונות לקשיים ומכשולים שיצוצו בדרך, על ידי תירגול חשיבה חיובית, על ידי הגדרת מטרות בחיים. אסיים בשורה מתוך השיר "בסוף מתרגלים להכל" ששר דודו טסה: "עדיף כישלון מפואר מחלומות במגירה".

הרגל # 4 : לעצור את הפחד מהצלחה

האם גם כשנראה שהכל הולך להיות טוב, המחשבה שלך אומרת לך שלא יכול להיות כזה מדהים, משהו משתבש כצפוי?

האם יש לך הרגשה שהנך קרוב.ה לביצוע עסקה או לפריצת דרך משמעותית בחייך, אבל משהו, איכשהו, נופל דרך?

אם דוגמאות כאלו מתרחשות שוב ושוב בחייך, זה לא צירוף מקרים, זה בעצם פחד מהצלחה. הפחד מפני הצלחה מסתתר בתת המודע שלנו ומציג את עצמו בתרחישים כמו בדוגמאות האלו.

אנשים מפחדים מהצלחה בגלל מספר רב של סיבות, כגון, פחד לאבד את זהותם, פחד מאחריות שתתווסף להם, פחד שלא יעמדו בציפיות של עצמם ושל אחרים, פחד לאבד זמן פנוי ולא להיות מסוגל להתמודד עם ההצלחה, פחד לא לשמור על ההצלחה לאורך זמן.

הרעיון לא להתעסק בתוצאה ובהצלחה אלא לעשות ולהנות מהדרך ולזכור שתנועת החיים היא "עליות וירידות" גם גל בים לא נשאר כל הזמן גבוה. צ'רציל אמר : "הצלחה זה לעבור מכישלון לכישלון בהתלהבות!"

הרגל # 5 : להפסיק לרצות אחרים

האם משהו מהתיאורים הבאים מאפיין אותך: ✦ אני רוצה שכולם יאהבו אותי ✦ אני מנסה להימנע מלהגיע למצב של חוסר הסכמה עם אנשים. ✦ אני לעולם לא אומר.ת את דעתי ✦ אני אף פעם לא אומר.ת לא (אני "Yes men" או yes women) ✦ אני אף פעם לא אגיד למישהו איך אני מרגיש.ה, גם כשהם מרגיזים אותי ✦ אני מעדיפ.ה ללכת עם הרוב מאשר לעמוד על דעתי.

אם משפטים אלו מתארים אותך, הגיע הזמן שתגיד.י לעצמך, "לא עוד!"

הגיע הזמן שלך להפסיק לשחק את תפקיד "הנחבא.ת אל הכלים" או בהגזמה "להיות שטיח" ולהתחיל לשים את עצמך במקום הראשון. אני מכנה אנשים מרצים כ"מהלכים מתים" כי הם חיים את החלומות של האחרים ולא של עצמם, ולכן עבור כל שנייה שהנך בתפקיד של "המרצה" הולכת לאיבוד שנייה מהגשמת החלום שלך. כדי להפסיק לרצות אחרים יש להתאמן בלהגיד לא - כשזה לא מתאים לך, ולאמץ את הרעיון שלא כולם חייבים לאהוב אותך וזה ממש בסדר. ד.א את אוהבת את כולם?

אתה אוהב את כולם?

זה לא אומר שהם לא בסדר. כנ"ל הפוך.

הרגל # 6 : להפסיק לדחות דברים

פרפקציוניזם היא האמא של הדחיינות. דחיינות היא צורה אחרת של פחד מכישלון ו/או עצלות. דחיינות פוגעת באפשרות שלך להיות במיטבך- ולהיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך, מפני שהיא מונעת ממך ומעכבת אותך מלהשיג את המטרות שלך בחיים.

כדי להפסיק לדחות דברים, חשוב להגדיר לעצמך מטרות ממש קטנות וקלות להשגה. קל לבצע מטלות קטנות, וזה מכניס אותך למעגל של הצלחות. חשוב לאמץ את הרעיון שאף אחד לא מושלם, גם לא את או אתה. לכן לעתים תהיה הצלחה בהשגת הדברים החשובים לך ולעתים לא....זה התהליך הטבעי של החיים. במקומות שיש לך אתגר אלו המקומות, שיקדמו אותך לשלב הבא בהתפתחות האישית שלך, מפני שבמקומות האלו עליך ללמוד מה מנע ממך להצליח ומה עליך לעשות ובמה להשתפר לפעם הבאה.

להיות במיטבך- זה אפשרי.

זה רק דורש התבוננות, מודעות והעבודה תמידית.1,667 צפיות0 תגובות
bottom of page